Ring och Haris inför återstarten
På måndag kommer Kalmar FF på besök till Tele2 Arena när allsvenskan äntligen drar igång igen.. Här berättar två tekniska yttermittfältare om hur de ser på omstarten.

På måndag kommer Kalmar FF på besök till Tele2 Arena när allsvenskan äntligen drar igång igen.. Här berättar två tekniska yttermittfältare om hur de ser på omstarten.
Mitt under säsongen 1958 åkte Djurgården till Barcelona. I dagens lucka bjuds det på ett härligt reportage från den matchen – med ett oväntat slut.
På klassiskt manér firar kalendern Lucia hos Berit på Östra. Denna gång går vi igenom fotbollssäsongen 2010 och en gammal ”striker” dyker upp.
I dagens lucka blir det ett besök i vår fantastiska DIF-butik där Bosse Andersson och Niklas Wikegård shoppar loss inför julen.
Det har blivit dags för en historisk tillbakablick på sporttidningen Rekordmagasinet som startade i början av 1940-talet och som snabbt väldigt populär.
Dagens lucka handlar om olympiska vinterspelen i St. Moritz 1928 där fyra djurgårdare deltog, varav två kom hem med silvermedaljer.
Tämä sivu käyttää evästeitä, jotta sinulle voidaan tarjota paras mahdollinen käyttökokemus.
OK, nyt tiedän!Lue lisää
Upota